Skontaktuj się z nami:

kontakt@bazalotnisk.pl
program Au Pair Polska

Co to jest au pair? Jakie są wymagania?

Au pair, czyli po francusku „wzajemność”, a co to dokładnie jest? O tym programie słychać coraz częściej, a znany jest od lat sześćdziesiątych. Możecie poznać nowe kraje, kultury oraz nauczyć się języka w stopniu zaawansowanym. W jaki sposób? Czytajcie dalej.

Co to jest au pair? Na czym to polega?

Au pair to program, w którym młodzi ludzie, w wieku 18 do czasem nawet 35 roku, wyjeżdżają na czas określony, najczęściej rok, do innego kraju w Europie albo nawet do USA, aby opiekować się dziećmi u rodzin tam mieszkających. Jak sama nazwa wskazuje obie strony korzystają z całego programu. Ty jadąc tam pomagasz przy opiece dzieciaków oraz drobnych czynnościach domowych, a oni traktują Cię jako członka rodziny. W ten sposób możesz poznać jak żyją ludzie z innych krajów, ich kulturę oraz środowisko. Rodzina przyjmująca zapewnia zakwaterowanie, wyżywienie oraz kieszonkowe na własne wydatki, które kształtują się na poziomie około 300- 500 Euro w Europie do nawet 800 Euro w USA na miesiąc. Au pair nazywano też osobę, która jedzie do rodziny. Uczestniczy we wszystkich świętach oraz wyjazdach. Zdarza się tak, że cała rodzina razem z Tobą jadą na wakacje.

Jakie zadania wykonuję się w ramach programu Au Pair?

Czym zajmuje się uczestnik programu? Oto kilka czynności, które należą do codziennych obowiązków. Au pair zajmuje się opieką nad dziećmi, kąpaniem ich, przygotowaniem posiłków. Sprząta po posiłkach oraz utrzymuje w czystości pokoiki dziecięce. Osoba ta musi być kreatywna, aby zapewnić dzieciom atrakcje i zabawy. Zabiera również do parków oraz na place zabaw. Odprowadza również dzieci do szkół i pomaga w odrabianiu lekcji. Uczestniczy razem z dziećmi w rodzinnych imprezach oraz wycieczkach.

Jakie państwa można wybrać – Europa?

 • Anglia
 • Austria
 • Belgia
 • Dania
 • Francja
 • Hiszpania
 • Holandia
 • Irlandia
 • Niemcy
 • Norwegia
 • Portugalia
 • Szwajcaria
 • Szwecja
 • Włochy

Au Pair in America (USA)

W programie Au pair otrzymujesz własny pokój, wyżywienie i przede wszystkim kieszonkowe. Wynagrodzenie jest uzależnione od stopnia doświadczenia i umiejętności językowych. Au pair standard obejmuje 45 godzin tygodniowo pracy w tym tygodniowe kieszonkowe w wysokości 195$. Kolejną opcją, czyli Au Pair Educare jest 30 godzin pracy oraz 145$ kieszonkowego. Uczestnicy programu otrzymują jednorazowe stypendium na kursy językowe. Cały program obejmuje ubezpieczenie zdrowotne pokrywane przez rodzinę goszczącą. Co najważniejsze, przelot tam i z powrotem jest również opłacony przez rodzinę goszczącą prawie w całości. Program gwarantuje dwa tygodnie urlopu, w którym można zwiedzać okolicę lub nawet wybrać się na dłuższą podróż i zwiedzić USA. Aby wybrać się w podróż do Stanów Zjednoczonych musimy mieć wizę, którą wyrabiamy na własny koszt oraz musimy być zapisani do Biura Au Pair, które należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Biur AuPair IAPA.

Wymagania programu au pair!

Jakie cechy powinniśmy posiadać? Są pewne wymagania aby wziąć udział w programie Au Pair. Wszystkie osoby, przede wszystkim muszą mieć doświadczenie w opiece nad dziećmi. Niestety nie może być to opieka nad młodszym rodzeństwem. Takie doświadczenie musimy zdobyć poza rodziną. Z każdą osobą przeprowadzana jest rozmowa w języku angielskim, dlatego umiejętności powinny być minimum komunikatywne. Au Pair przechodzą procedurę weryfikacyjną. Trzeba dostarczyć zaświadczenie o niekaralności oraz stanie zdrowia. Referencje w temacie opieki nad dziećmi a także opinię o kandydacie. Czego jeszcze potrzebujemy? Czynnego prawo jazdy, brak nałogów a nawet dojrzałość psychiczną, która jest weryfikowana przy rozmowie kwalifikacyjnej. Trzeba być w wolnym stanie cywilnym oraz nie posiadać własnych dzieci. Czy to tak dużo, aby rozpocząć przygodę życia w Ameryce?


Dodaj swoją opinię