Skontaktuj się z nami:

kontakt@bazalotnisk.pl
helikopter

Czarter prywatnego helikoptera – na czym to polega?

Helikopter jest maszyną lotniczą, która nie wymaga do wzniesienia się w powietrze i wylądowania długiego pasa startowego, a jedynie lądowiska o stosunkowo niewielkim obszarze – płaskiego i na wolnym obszarze. Helikoptery można czarterować. Na czym polega taka usługa, kto z niej i kiedy korzysta?

Czym jest czarter prywatnego helikoptera?

Czarter jest usługą wykorzystywaną w różnego rodzaju transporcie, m.in. w lotnictwie, żegludze czy w transporcie kolejowym. Należy rozumieć pod tym pojęciem po prostu możliwość wynajęcia helikoptera, nazywanego też śmigłowcem, na własne potrzeby. Bardzo często czarter prywatnego helikoptera jest usługą, w której wynajmujący otrzymuje nie tylko śmigłowiec do własnej dyspozycji, ale również załogę do obsługi i pilotowania. Dzięki temu, by czarterować prywatny helikopter, nie trzeba mieć koniecznie uprawnień do pilotowania tej maszyny.

Atutem wynajmu śmigłowców jest to, że są obecnie najszybszym sposobem na to, by pokonać dużą odległość, bez ryzyka utknięcia w korkach czy wydłużenia się podróży z różnych innych przyczyn. Setki, tysiące kilometrów można przebyć w stosunkowo krótkim czasie dzięki wykorzystaniu do tego celu transportu lotniczego, który zrealizować można za pośrednictwem wyczarterowania prywatnego helikoptera. Usługa czarteru w takim wypadku pozwala na uniezależnienie się od czynników zewnętrznych, które przy planowaniu podróży i czasu dotarcia do celu muszą być uwzględnione przy transporcie drogowym lub  kolejowym.

Prestiżowa podróż

Jeśli biznesmen chce zaskoczyć pozytywnie swoich ważnych kontrahentów, z którymi chciałby podpisać intratną umowę, może dotrzeć na miejsce spotkania z wykorzystaniem właśnie prywatnego helikoptera. Oddziałuje to korzystnie na jego wizerunek, a przy tym czarter śmigłowca wcale nie musi pozostawać jedynie w zasięgu możliwości najbogatszych ludzi na świecie.

Komfortowe podróżowanie

Jeśli z powodów prywatnych lub biznesowych potrzebujemy dotrzeć z jednego krańca Polski do innego, albo chcemy udać się na ważne spotkanie poza granice kraju, ale brakuje nam czasu na dojazd samochodem, pociągiem czy innym, konwencjonalnym środkiem transportu, warto wzbić się w przestworza i w ten sposób w krótkim czasie dotrzeć do celu. Czarter prywatnego helikoptera będzie dobrym na to sposobem.

Podróżowanie śmigłowcem to przyjemność, zwłaszcza nowoczesnymi maszynami. Przy wynajmie helikoptera wraz z obsługą i pilotem można zadbać o pełne bezpieczeństwo i komfort dla wszystkich pasażerów, którzy będą w ten sposób podróżować. Mogą oddać się oni przyjemności w postaci oglądania widoków za oknem, poczytać książkę czy po prostu odpocząć, kiedy doświadczony pilot zadba o dotarcie do wyznaczonego miejsca przez czarterującego. Plan lotu można dostosować do indywidualnych wymagań użytkownika, który wynajmuje helikopter. W przeciwieństwie przy tym do czarteru dużych samolotów, gdzie potrzeba zapewnić obsadzenie większości miejsc na pokładzie, by usługa była opłacalna dla organizatora takiego transportu. Helikopter wyląduje w wielu miejscach dopuszczonym do użytku jako lądowisko – samolot już nie.

Sprawdź także: https://skypoland.pl/


Dodaj swoją opinię