Skontaktuj się z nami:

kontakt@bazalotnisk.pl

Tanie Linie Lotnicze w Polsce


Spis linii lotniczych
WizzairRyanairEmirates
LufthansaeasyJetEmirates
British AirwaysAir FranceTurkish Airlines
KLMUNITED AirlinesDELTA Airlines
Wind JetUS AirwaysQatar Airways
EurowingsGermanwingsNorwegian
Air ChinaSASTunisAir
VuelingTUI FlyCzech Airlines
AirBerlinAeroflotairBaltic
Enter AirAlitaliaBrussels Airlines
TransaviaUkraine AirlinesTAP Portugal
Aegean AirlinesOnur AirSWISS Air
Sun ExpressSKY EuropeSingapore Airlines
QantasIberiaFinnair
Jet4youLuxairTarom
MonarchNouvelairCathay Pacific
Blue1Condor FlugdienstAustrian
Bulagria AirAer LingusMalev

W Polsce z roku na rok przybywa linii lotniczych, które oferują swoje usługi w naszym kraju. Wiele linii lotniczych zachęca do skorzystania z ich oferty różnymi promocjami oraz tanimi biletami. Tanie linie lotnicze są stosunkowo częściej wybierane przed podróżnych przy planowaniu szybkiego wyjazdu na weekend. W przypadku dalszych lotów, niektóry podróżni nie patrzą na cenę biletów, a na jakość obsługi samolotu oraz komfortu podczas lotu. Każdy nas ma inne preferencje, w Polsce mamy spory wybór linii lotniczych, poniżej przedstawiamy spis najpopularniejszych linii lotniczych.

Najpopularniejsze linie lotnicze w Polsce oraz na świecie

Od kilku lat IATA, czyli Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych przedstawia ranking najczęściej wybieranych i najbardziej popularnych linii lotniczych dostępnych w Polsce, oraz na świecie. Wszystkie dane pochodzą od oficjalnych przewoźników, którzy udostępniają informacje na temat obsłużonych pasażerów oraz ilości wszystkich lotów zrealizowanych w danym roku. Najpopularniejszą linią lotniczą, która oferuje tanie loty jest bezwątpienia linia Ryanair. W rankingu popularnych linii lotniczych na świecie aż osiem miejsc zajmują linie lotnicze z Europy. W Polsce od dawna podium zajmują 3 linie, należą do nich Ryanair, LOT oraz Wizzair, to te linie lotnicze najczęściej wybierają Polacy. Tuż za nimi znajdują się Lufthansa oraz EasyJet.

Popularne linie lotnicze w Polsce:

 1. Ryanair
 2. LOT
 3. Wizzair
 4. Lufthasna
 5. EasyJet

Najpopularniejsze linie lotnicze na świecie:

 1. Ryanair
 2. easyJet
 3. Lufthansa
 4. Emirates
 5. British Airways
 6. Air France
 7. Turkish Airlines
 8. KLM
 9. United Airlines
 10. Delta Air Lines

Czym są tanie linie lotnicze?

Czym tak naprawdę są tanie linie lotnicze? Tanie linie lotnicze powstały głównie, aby osoby z mniejszym budżetem mogły wybrać samolot jako swój główny środek transportu. Przewoźnicy, którzy w swojej ofercie posiadają tanie bilety lotnicze pobierają jednak wiele zmiennych opłat w przypadku dodatkowych usług np. przewozu bagażu rejestrowanego, odprawy na lotnisku, zarezerwowania miejsce, czy poczęstunku w trakcie lotu. We wszystkich tanich liniach lotniczych bardzo rygorystycznie przestrzegany jest odpowiedni wymiar oraz waga bagażu podręcznego i rejestrowanego, w przypadku przekroczenia limitu przewoźnik dolicza spore dopłaty na lotnisku. W przypadku tanich przewoźników wielu z nich decyduję się na wybór lotniska, które położone jest na obrzeżach lub znacznie oddalone od stolicy, lub głównych miast. Wielu pasażerów chętnie wybiera tanie linie, dzięki nim w bardzo promocyjnych cenach możemy polecieć do wielu europejskich miast.

Gdzie latają tanie linie lotnicze?

Jeszcze jakiś czas temu tanie linie lotnicze kojarzyły się podróżnym ze słabym wyborem kierunków i połączeń oraz mizerną obsługą podczas lotu. Wiele się zmieniło, a tanie linie lotnicze każdego roku poszerzają swoją ofertę, wiele z nich współpracuję z innymi liniami i dzięki temu możemy się cieszyć znacznie tańszymi biletami lotniczymi do dalekim zakątków świata. Na Polskich lotniskach tanie linie lotnicze obsługują głównie europejską siatkę połączeń. To właśnie te kierunki najczęściej wybierają Polacy. Większość samolotów i lotów dociera do najpopularniejszych miast i miejsc wypoczynkowych. Wszystkie tanie linie lotnicze skupione są głównie na rentowności swoich usług, dlatego oferta znacznie powiększa się w okresie ferii zimowych czy wakacji.

W okresie letnim znacznie trudniej znaleźć tani lot jest to spowodowane znacznie zwiększonym zapotrzebowaniem, warto skorzystać z wyszukiwarki tanich lotów, pozwala ona na wyszukiwanie i zarezerwowanie tanich lotów. Wybierając tanie linie lotnicze podczas planowania wakacji lub urlopu warto wziąć pod uwagę, że większość samolotów ląduje na lotniskach oddalonych od centrum miasta, czy głównego lotniska. Jest to spowodowane znacznie większymi opłatami lotniskowymi na największych lotniskach, mniejsze porty lotnicze chętnie obsługują tanie loty, pamiętaj jednak, że koszt dojazdu z lotniska do centrum miasto może kosztować sporo pieniędzy. Warto to uwzględnić podczas planowania wyjazdu.