Skontaktuj się z nami:

kontakt@bazalotnisk.pl

Linia lotnicza easyJet (U2)


easyJet – bilety lotnicze


Informacje o linii lotniczej easyJet

easyjet logo

Tanie linie lotnicze easyJet zostały założone 1 995 roku przez biznesmena Stelios’a Haji-Ioannou pochodzenia cypryjsko-greckiego. W początkowych latach działania linii dostępne były głównie loty na trasie Londyn – Edynburg oraz Londyn – Glasgow. Kolejnymi trasami dostępnymi w liniach easyJet był kierunek Luton – Amsterdam. Aktualnie linia lotnicza easyJet obsługuję blisko 600 tras na terenie 32 krajów Europy oraz Afryki Północnej. W Polsce linia easyJet dostępna jest głównie na krakowskim lotnisku, do dyspozycji podróżnych jest 16 regularnych kierunków oraz jeden kierunek z Warszawy. Główna siedziba nadzorująca rozwój i prace linii easyJet znajduje się na terenie lotniska w Londynie – Luton.

Nazwa linii lotniczejeasyJet
Rok założenia1995
Kraj pochodzeniaWielka Brytania
Główne lotniskaLondyn Gatwick, Londyn Luton, Berlin Tegel, Paryż Charles de Gaulle, Amsterdam Schiphol
FlotaOkoło 330 samolotów
Liczba kierunkówPonad 1000
Program lojalnościowyKlub easyJet Flight Club
Typ liniitanie linie
Strona internetowahttps://www.easyjet.com/

easyJet jest największym przewoźnikiem działającym z Wielkiej Brytanii, pod względem tanich linii lotniczych zajmuje drugie miejsce tuż za liniami lotniczymi Ryanair. Linie lotnicze easyJet oferują swoim pasażerom jedną klasę rezerwacyjną loty. Jednak w ramach tej klasy, możliwe są różne taryfy, które zależnie od ceny i wyboru różnią się od siebie kilkoma szczegółami. Przede wszystkim dostępnością wielu usług oraz pierwszeństwem odprawy, wejścia na pokład samolotu oraz możliwość zabrania większego bagażu podręczonego, oraz rejestrowanego w cenie zakupu biletu. Kolejna z taryf umożliwia także kupującemu zmianę daty oraz godziny lotu.

Taryfy linii easyJet:

 • Standard 
 • Flexi

Jak większość tanich linii lotniczych, również easyJet oferuje niską i konkurencją cenę biletów lotniczych. Niska cena jednak skutkuje ograniczonymi korzyściami dla turystów i pasażerów. W czasie lotu na pokładzie samolotów linii easyJet nie otrzymamy posiłku w cenie biletu, jednak pasażerowie mają możliwość zamówić jedzenie za dodatkową opłatą. Do dyspozycji pasażerów w czasie lotu na pokładzie samolotu dostępny jest sklepik, gdzie bez trudu zakupimy dodatkowe napoje oraz przekąski.

Popularne miejsca i kierunki

Tanie linie lotnicze easyJet dostępne są tylko na dwóch Polskich lotniskach, na lotnisku Chopina w Warszawie oraz lotnisku Balice w Krakowie. Do dyspozycji pasażerów z Warszawy dostępny jest tylko jeden kierunek: Warszawa – Bazylea. Więcej dostępnych kierunków i lotów jest natomiast z lotniska Balice dostępnego w Krakowie. Dostępnych jest aż 16 regularnych kierunków, do najpopularniejszych należą między innymi loty: Londyn, Hamburg, Paryż, Bristol, Edynburg, Mediolan, Lyon, Belfast, Basel i Liverpool.

 • Kraków – Londyn
 • Kraków – Bazylea
 • Kraków – Lyon
 • Kraków – Mediolan
 • Kraków – Belfast
 • Kraków – Paryż
 • Kraków – Bristol
 • Kraków – Edynburg
 • Warszawa – Bazylea
 • Kraków – Manchester
 • Kraków – Liverpool

Opinie o easyJet


Lista komentarzy

BartoszDodano: 2:26 pm - sty 25, 2020

Podróżowałem przez kilka miesięcy liniami easyJet. Wszystko bardzo sprawnie i wygodnie.

Dodaj swoją opinię