Skontaktuj się z nami:

kontakt@bazalotnisk.pl

Przyloty i Odloty - Lotnisko Dortmund


Przyloty

Odloty

dortmund airport

Informacje – Lotnisko Dortmund Airport

MiejscowośćDortmund, Niemcy
AdresFlughafen Dortmund GmbH
Flugplatz 21
44319 Dortmund
Dane kontaktowe+49.231.9213-01, service@dortmund-airport.de
Rok założenia1960
Typ lotniskacywilne
Kod IATADTM
Kod ICAOEDLW
Powierzchniabrak oficjalnych danych
Współrzędne GPSN 51° 30′ 53” E 7° 36′ 47”
Oficjalna stronadortmund-airport.pl – dortmund-airport.de
Aktualizacja rozkładu lotów29.02.2024

Międzynarodowy port lotniczy położony jest zaledwie 11 km od centrum Dortmundu. Lotnisko znajduje się w miejscowości Holzwickede w Niemczech. Lotnisko Dortmund leży blisko autostrady A40 (B1) i A44. Dortmund Airport stanowi główny port lotniczy na terenie Zagłębia Ruhry. W 2017 roku lotnisko w Dortmundzie obsłużyło blisko 2 mln pasażerów, każdego roku liczba ta znacząco rośnie. Lotnisko może pochwalić się także większą liczbą operacji lotniczych: ponad 43 tysiące obsłużonych samolotów. Lotnisko cały czas jest modernizowane, aby w 2020 roku obsłużyć ponad 4 mln pasażerów.

Lotnisko Dortmund wyposażone jest w jeden terminal przeznaczony dla pasażerów, gdzie znajdują się liczne udogodnienia takie jak restauracje, sklepy czy bary oraz liczne bankomaty. Dla pasażerów jest także przygotowana strefa darmowego dostępu do internetu. Hala przylotów usytuowana została na parterze lotniska, natomiast hala odlotów znajduje się na 1 piętrze.

plan terminalu - lotnisko Dortmund
Plan terminalu | źródło: dortmund-airport.pl

Linie lotnicze oferujące loty z Dortmundu

  • easyJet
  • EuroWings
  • Lauda
  • Malta Air
  • Ryanair
  • SunExpress
  • Wizz Air

Parking na lotnisku Dortmund Airport

Lotnisko w Dortmundzie wyposażone jest w około 5 tysięcy miejsc parkingowych, w różnych przedziałach cenowych. Dla podróżnych dostępna jest także możliwość rezerwacji miejsca parkingowego przez internet na oficjalnej stronie dortmundzkiego lotniska (Dortmund Airport). Tanie parkowanie na lotnisku możliwe jest za sprawą miejsc parkingowych P3, P6 oraz P7. Dla osób pozostawiających samochód na tym parkingu, istnieje możliwość skorzystania z płatnego autobusu, którym dotrzemy z parkingu do terminala (czas przejazdu to kilka minut). Kolejną opcją jest skorzystanie z podziemnego parkingu P1, który znajduje się blisko hali przylotów i odlotów. Nowością na lotnisku w Dortmundzie jest strefa parkowania Priority Parking. To miejsca parkingowe dostępne w bezpośrednim pobliżu terminala. Parking jest zadaszony oraz dysponuje szerokimi miejscami parkingowymi, ogromnym jego autem jest bliska odległość od terminala. Koszt zostawienia pojazdu na parkingu Priority wynosi od 39 Euro za dzień. Na stronie lotniska znajduje się także możliwość sprawdzenia aktualnych wolnych miejsc parkingowych.

Dodaj swoją opinię