Skontaktuj się z nami:

kontakt@bazalotnisk.pl

Przyloty i odloty Pyrzowice – Lotnisko Katowice


Przyloty

Odloty

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach (KTW) – Informacje

MiejscowośćKatowice – Pyrzowice
Adres
Wolności 90, 42-625 Ożarowice
Dane kontaktowe+48 32 39 27 000, informacja@gtl.com.pl
Rok założenia1966
Typ lotniskacywilne
Kod IATAKTW
Kod ICAOEPKT
Powierzchniabrak oficjalnej informacji
WspółrzędneN 50° 28′ 27″  E 19° 04′ 48″
Oficjalna stronakatowice-airport.com
Aktualizacja rozkładu lotów20.05.2024

Port lotniczy Katowice – Pyrzowice należy do największych portów lotniczych w Polsce pod względem ilości przeprowadzonych operacji lotniczych oraz obsłużonych pasażerów. Zajmuje czwarte miejsce w rankingu lotnisk w Polsce, port należy również do najnowocześniejszych w kraju. Rozwiązania oraz architektura lotniska została doceniona w wielu plebiscytach. Lotnisko Pyrzowice charakteryzuję się świetnym położeniem, do centrum Katowic dzieli je około 30 km. Historia lotniska sięga lat 1940, wtedy powstało lotnisko o przeznaczeniu wojskowych dla niemieckiej Luftwaffe. Kolejne lata były okresem stagnacji i brakiem rozwoju portu lotniczego, dopiero w 1991 roku GTL, czyli Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze rozpoczęło rozbudowę obiektu i rozwój infrastruktury lotniska w Pyrzowicach. Kolejnym krokiem, który znacznie przyczynił się do rozwoju lotniska było wprowadzenie tanich linii lotniczych w 2003 roku, to dzięki temu znacząco wzrosła liczba obłuskiwanych pasażerów i turystów zagranicznych. Do dnia dzisiejszego lotniskiem Katowice – Pyrzowice zarządza Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA.

Lotnisko Katowice - Pyrzowice

Obecnie Międzynarodowy Port Lotniczy w Pyrzowicach jest jednym z najważniejszych elementem tworzących infrastrukturę lotniczą dla mieszkańców Ślaska i okolicznych województw. Do dyspozycji pasażerów lotnisko oddało dwa terminale pasażerskie, a także terminal cargo. W 2018 roku padł kolejny rekord, Katowicki port obsłużył ponad 4.8 mln pasażerów oraz wykonał 41 tysięcy operacji lotniczych. Rok 2019 zapowiada się kolejnymi wzrostami, na dokładne dane i statystyki musimy poczekać do końca bieżącego roku.

Tablica lotów online – przyloty i odloty z lotniska Katowice – Pyrzowice

Przełomową inwestycją był generalny remont i przebudowa terminalu pasażerskiego, rozbudowa trwała od listopada 2015 roku do czerwca 2016 roku. W tym roku została oddana do dyspozycji pasażerów strefa odlotów oraz nowy obiekt kontroli bezpieczeństwa na lotnisku w Pyrzowicach. Terminal A, B oraz C został wyposażony w nowoczesne tablice odlotów i przylotów. Zostały także oddane do użytku pasażerów liczne restauracje, kawiarnie oraz sklepy. W pobliżu portu Katowice Airport znajdują się liczne hotele oraz pensjonaty. Aktualną tablicę lotów znajdziemy na oficjalnej stronie lotniska w Katowicach, tablica przylotów i odlotów dostępna jest także bezpośrednio na lotnisku w części Terminala A, B i C. Na bieżąco informują pasażerów o aktualnych odlotach z lotniska Pyrzowice, opóźnieniach, odwołanych kursach oraz przylotach na port lotniczy.

Rozkład lotów – loty czarterowe i kierunki wakacyjne

Port lotniczy Katowice – Pyrzowice z roku na rok oferuję nowe kierunki. Lotnisko obsługuje ponad 20 krajów i 50 różnych kierunków, do których dolecimy korzystając z tanich linii lotniczych oraz bezpośrednich połączeń lotniczych. W sezonie wakacyjnych oferta jest znacznie bogatsza, aktualną ofertę możemy zobaczyć na stronie Katowice Airport.

Wakacyjne kierunki z portu lotniczego Pyrzowice:

 • Albania – Tirania
 • Bułgaria – Burgas, Warna
 • Chorwacja – Dubrownik
 • Cypr – Ercan, Larnaka, Pafos
 • Czarnogóra – Podgorica, Tivat
 • Egipt – Hurghada, Marsa Alam, Sharm el-Sheikh, Taba
 • Grecja – Ateny, Chania, Heraklion, Kalamata, Kavala, Kefalonia, Korfu, Kos, Lefkada, Lesbos, Patras, Rodos, Saloniki, Samos, Zakynthos
 • Hiszpania – Almeria, Barcelona, Barcelona Girona, Fuerteventura, Gran Canaria, Ibiza, Lanzarote, Majorka, Malaga, Minorka, Teneryfa
 • Macedonia Północna – Ochryda
 • Maroko – Agadir
 • Portugalia – Madera, Faro
 • Tunezja – Djerba, Enfidha, Monastyr
 • Turcja – Antalya, Bodrum, Dalaman, Izmir
 • Włochy – Kalabria, Katania, Olbia
 • Zjednoczone Emiraty Arabskie – Ras al-Chajma

Linie lotnicze obsługiwane przez lotnisko Katowice:

 • LOT
 • Lufthansa
 • Ryanair
 • Transavia
 • Wizz Air

Dzięki tańszym operatorom lotniczym turyści znacznie częściej podróżują samolotem za sprawą tanich biletów lotniczych. Poniżej znajduje się aktualna mapa wszystkich połączeń dostępnych z Katowic.

Mapa połączeń Katowice - Pyrzowice
Mapa połączeń Katowice – Pyrzowice

Parking – Lotnisko Katowice Airport

Lotnisko w Pyrzowicach dysponuje czterema parkingami przeznaczonymi dla turystów oraz pasażerów korzystających z portu lotniczego.

Parking P1 – jest to główny parking lotniska, posiada 1242 miejsca parkingowe. Parking nie jest strzeżony, zlokalizowany jest w bliskim sąsiedztwie z terminalami A, B i C.

Cennik:

CZASCENA (PLN)
Do 1h5 zł
Do 2h20 zł
Do 3h25 zł
Od 3 do 24h60 zł
2 doby100 zł każda kolejna doba to koszt dodatkowy: 20 zł
8-14 dni240 zł

Każda kolejna doba powyżej 14 dni to 10 zł za każdy rozpoczęty dzień.

Parking P2 – to parking najbardziej ekonomiczny, nie jest on strzeżony. Zalecany postój długoterminowy. Parking położony jest 300 metrów od terminala A oraz B. Do dyspozycji pasażerów oferowany jest bezpłatny transport w kierunku terminali. Liczba miejsc parkingowych: 2300.

CZASCENA (PLN)
 1 godzina6
2 godziny12
Do 3 godzin18
Każda kolejna godzina2
Pierwsza doba30
2 – 4 dni39
5 -7 dni69
8 – 13 dni – każdy kolejny dzień powyżej 73

Utrata bądź niepobranie biletu parkingowego w automacie wjazdowym w przypadku Parkingu P1 oraz P2 to koszt 250 zł! 

Parking P3: jest parkingiem strzeżonym, zlokalizowany jest około 300 metrów od terminali A oraz B. Liczba miejsc parkingowych: 380. Preferowany najem długoterminowy.

CZASCENA (PLN)
1 godzina6
2 godziny12
3 godziny18
4 godziny24
5 godzin (każda następna godzina dopłata 1 zł)30
1 dzień (każda kolejna doba + 25 zł)49
7 dni199
14 dni304
21 dni (każda następna doba + 12 zł)409
28 dni (każda następna doba +10 zł)493

Opłata za zgubienie kart parkingowej: 100 zł

Parking Premium: Parking znajduje się z bliskim sąsiedztwie terminala C obsługującego przylotu na lotnisku Pyrzowice. Liczba miejsc parkingowych: 120. Parking Premium nie jest strzeżony, cały obiekt jest monitorowany.

CZASCENA (PLN)
1 – 3h10 zł godzina
od 3 – 24 h100
2 – 3 dni130 – 160
4 – 5 – 6 dni200 – 240 – 280
7 dni300
8 – 14 dni30 zł doba
powyżej 14 dnikażda kolejna doba 10 zł

Do dyspozycji pasażerów oraz podróżnych dostępne są liczne parkingi prywatne, zlokalizowane blisko lotniska w Pyrzowicach. Wiele parkingów oferuje darmowy dojazd z oraz na lotnisko.

Dodaj swoją opinię