Skontaktuj się z nami:

kontakt@bazalotnisk.pl

Przyloty i odloty - Lotnisko Balice - Kraków


Przyloty

Odloty

Port lotniczy Kraków Airport – Lotnisko Balice

MiejscowośćBalice – Kraków
Adresul. kpt. M. Medweckiego 1, 32-083 Balice
Dane kontaktowe +48 12 295 58 00, airport@krakowairport.pl
Rok założenia1964
Typ lotniskacywilne/wojskowe
Kod IATAKRK
Kod ICAOEPKK
Powierzchnia310 ha
Współrzędne GPSN: 50 ̊ 4′ 21″     E: 19 ̊ 48′ 21″
Oficjalna stronakrakowairport.pl
Aktualizacja rozkładu lotów20.05.2024

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice otwarty został w 1964 roku. Port lotniczy zlokalizowany jest 11 km od centrum Krakowa, w małej miejscowości Balice. Lotnisko w Balicach jest największym regionalnym portem lotniczym w Polsce. Historia lotniska w Krakowie sięga 1964 roku, to właśnie w tym czasie władze wojskowe oddały do użytku cywilnego 10 ha terenu na potrzeby lotniska. Pierwszą linią lotniczą, która uruchomiła loty w Balicach jest PLL LOT. W fazie rozwoju port lotniczy Balice znacznie zwiększył swoją powierzchnię użytkową, aktualnie lotnisko zajmuje około 310 ha. Kraków Airport to nowoczesne lotnisko wyposażone we wszystkie niezbędne urządzenia pomocne podczas nawigacji oraz bezpiecznemu zejściu samolotów. Port lotniczy od lat notuje znaczny wzrost wykonanych operacji lotniczych oraz obsłużonych pasażerów. Pomagają w tym liczne inwestycje oraz ciągły rozwój lotniska. Rok 2018 okazał się rekordowy pod względem odprawionych pasażerów: 6 769 369 to wzrost względem ubiegłego roku o 16%. Wzrosła także liczba wykonanych operacji lotniczych do 51 777. Zarząd lotniska w ramach rozwoju swojej oferty poszerzył ją w 2019 roku o nowe połączenia i kierunki, do których będą mogli polecieć turyści. Port lotniczy Balice zajmuje drugie miejsce w rankingu największych lotnisk w Polsce, tuż za lotniskiem Chopina. Wybierając lotnisko w Krakowie, pasażerowie mogą skorzystać z ponad 130 regularnych połączeń lotniczych.

Lotnisko Kraków Balice

Kraków Airport ma swój program lojalnościowy dla pasażerów wybierających krakowskie lotnisko. Kraków Airport Loyalty dostępnych jest dla wszystkich pasażerów, który skończyli 18 lat. Uczestnictwo w programie jest całkowicie darmowe, w ramach programu otrzymujemy dostęp do wielu korzyści m.in. liczne rabaty w sklepach oraz restauracjach, zniżki na parking, a także możliwość zbierania punktów za każdy lot. Szczegółowe informacje na temat programu oraz regulamin znajdziemy na oficjalnej stronie Kraków Airport.

Rozkład lotów i tablica przylotów i odlotów z lotniska Balice

Każdy nowoczesny port lotniczy posiada w terminalu tablice lotów. Tablica przedstawia informacje na temat przylotów i odlotów z lotniska w Krakowie. Dane te aktualizowane są każdego dnia, pasażerowie na żywo widzą zmiany w przypadku opóźnionego lub odwołanego lotu. Sprawdź co zrobić w przypadku odwołanego lotu! Przyloty i odloty z lotniska Balice możemy także sprawdzić przez internet, aktualny rozkład lotów dostępny jest na oficjalnej stronie portu lotniczego w Krakowie. Wszystkie informacje na temat przylotów i odlotów pochodzą bezpośrednio od linii lotniczych oraz agentów obsługi naziemnej.

Parking lotnisko Kraków – Balice

W obrębie lotniska w Krakowie znajdują się liczne miejsca parkingowe z myślą o pasażerach portu lotniczego. Turyści oraz osoby odwożące swoich bliskich na lotnisko mogą skorzystać z kilku opcji postojowych.

Strefa Kiss & Fly – postój ekspresowy / krótkoterminowy

Specjalnie przygotowana strefa postoju ekspresowego umożliwia pasażerom wsiadanie oraz wysiadanie tuż przed terminalem T1. Port lotniczy przygotował specjalnie wyznaczone strefy do wsiadania oraz wysiadania przed lotniskiem. Darmowy postój nie może przekraczać więcej niż 10 minut, za każde kolejne 10 minut postoju naliczona zostanie opłata w wysokości 10 zł. Zabrania się także zostawiania pojazdów bez nadzoru w strefie Kiss & Fly. W strefie znajdują się także dwa miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych.

Parking długoterminowy (P1)

W przypadku postoju długoterminowego lotnisko Balice posiada parking wielopoziomowy, który zlokalizowany jest obok budynku terminalu T1. Na niebiesko zostały oznaczone miejsca dla osób niepełnosprawnych. W przypadku parkingu długoterminowego możliwa jest rezerwacja online miejsca za pośrednictwem oficjalnej strony Kraków Airport. Dla posiadaczy karty Kraków Airpot Loyalty obowiązują liczne rabaty oraz promocje na parking.

Cennik parking P1:

czas postoju
Parking wielopoziomowy (P1)
pierwsza godzina
10 PLN
każda kolejna godzina10 PLN
pierwsza doba (powyżej 6 godzin)
60 PLN
każda następna doba 20 PLN
każda następna doba po 1 tyg. (7 dniach)
10 PLN

Opłatę w przypadku postoju za parking wielopoziomowy oraz krótkoterminowy należy uregulować w automatach biletowych zlokalizowanych na terenie parkingów. Płatność w automatach parkingowych możliwa jest tylko gotówką. W przypadku płatności kartą płatniczą należy udać się do Biura Obsługi Parkingu.

Dodaj swoją opinię