Skontaktuj się z nami:

kontakt@bazalotnisk.pl

Przyloty i Odloty - Lotnisko Rzeszów - Jasionka


Przyloty

Odloty

Port lotniczy Rzeszów – Jasionka

MiejscowośćRzeszów, Jasionka
AdresJasionka 942, 36-002 Jasionka
Dane kontaktowe+48 17 852 00 81, rzeszowairport@rzeszowairport.pl
Rok założenia1941
Typ lotniskacywilno-wojskowe
Kod IATARZE
Kod ICAOEPRZ
Powierzchnia450 ha
Współrzędne GPSN  50° 06′ 35” E  22° 01′ 08”
Oficjalna stronawww.rzeszowairport
Aktualizacja rozkładu lotów13.04.2024

Port lotniczy Rzeszów – Jasionka to lotnisko położone w centrum województwa podkarpackiego. Do centrum miasta Rzeszowa dzieli je zaledwie 7.8 km, położone we wsi Jasionka. Lotnisko zostało tak zaprojektowane i ulokowane, aby zapewnić dobre warunki nawigacyjne. W pobliżu portu znajdują się płaskie tereny bez wysokiej zabudowy. Historia lotniska w Rzeszowie sięga II wojny światowej, to właśnie w tym okresie został wybudowany obiekt mający służyć potrzebom wojska niemieckiego. W czasie wojny lotnisko uległo zniszczeniu, jego odbudowa rozpoczęła się w 1949 roku. W 1959 roku zarządcą lotniska został Zarząd Ruchu Lotniczego i Lotnisk Komunikacyjnych. Od tamtej pory lotnisko było modernizowane i rozbudowywane. Największą inwestycja w historii rzeszowskiego lotniska była budowa nowego terminala pasażerskiego. Etap ten miał znacznie zwiększyć przepustowość lotniska, połączono hale odlotów i przylotów. Przepustowość nowego terminala zwiększyła możliwości portu lotniczego do 1.8 mln odprawionych pasażerów rocznie. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka to lotnisko z wielkimi aspiracjami i możliwościami rozwoju, stanowi ono okno na świat dla województwa podkarpackiego oraz okolicznych mieszkańców.

lotnisko Rzeszów - Jasionka

Statystyki i najpopularniejsze loty w 2018 roku:

Lotnisko w Rzeszowie zanotowało wzrost o 11 procent w 2018 roku. Podkarpackie lotnisko może pochwalić się sporym wzrostem w ilości odprawionych pasażerów – 771 287 osób. Liczba operacji lotniczych wzrosła aż o 27,3 procent od ubiegłorocznego wyniku, w 2018 roku port lotniczy wykonał 18 164 lotów. Najpopularniejszymi kierunkami wybieranymi z rzeszowskiego lotniska były Wielka Brytania oraz Irlandia obsługiwane przez linie lotniczą Ryanair. W przypadku lotów krajów liderem ze stolicy Podkarpacia jest kierunek: Rzeszów – Warszawa obsługiwany przez linie LOT.

Linie lotnicze dostępne na lotnisku Jasionka w Rzeszowie:

  • LOT
  • Ryanair
  • Lufthansa
  • Lufthansa Cargo

Loty czarterowe LATO 2019:

  • Bułgaria – Burgas
  • Grecja – Zakynthos, Kreta, Rodos
  • Turcja – Antalya, Bodrum

Rozkład lotów – przyloty i odloty z lotniska w Rzeszowie – Jasionka

Aktualna tablica i rozkład lotów informuje pasażerów o nadchodzących odlotach i przylotach dostępnych na lotnisku Jasionka. Tablica przylotów i odlotów dostępna jest na stronie Rzeszowskiego lotniska, wszystkie dane aktualizowane są w czasie rzeczywistym. Pasażerowie i turyście mają stały dostęp do wszystkich danych na temat przylotów i odlotów, także podczas pobytu w Terminalu. Wszystkie podane na stronie oraz tablicy lotów godziny przylotów i odlotów mogą ulec zmianie. Przed planowaną podróżą warto sprawdzić rozkład lotów i aktualne informacje u przedstawicieli danych linii lotniczych obsługujących kurs.

Parking – lotnisko Rzeszów

Port lotniczy Jasionka jest dogodnie zlokalizowany, podróżni mogą skorzystać z komunikacji miejskiej, aby dojechać na lotnisko. Szacowany czas dojazdu autobusem na terminal w Rzeszowie to około 35 minut, przystanek autobusowy umiejscowiony jest tuż przy terminalu pasażerskim. Decydując się na podróż samochodem port przygotował parking samochodowy przystosowany do pomieszczenia 940 pojazdów osobowych. Parking jest całkowicie bezpłatny oraz monitorowany. Miejsca postojowe zostały specjalnie oznaczone według przeznaczenia – dla osób niepełnosprawnych, dla samochodów wypożyczonych w usłudze rent a car, miejsca dla autobusów, busów oraz taksówek.

Dodaj swoją opinię