Skontaktuj się z nami:

kontakt@bazalotnisk.pl

Przyloty - odloty - Wrocław - Strachowice | Lotnisko Kopernika


Przyloty

Odloty

Port lotniczy Wrocław S.A. – Strachowice im. Mikołaja Kopernika

MiejscowośćWrocław, Strachowice
Adres54-530 Wrocław, ul. Graniczna 190
Dane kontaktowe(71) 35 81 100, office@airport.wroclaw.pl
Rok założenia1913
Typ lotniskacywilne
Kod IATAWRO
Kod ICAOEPWR
Powierzchniabrak oficjalnych danych
Współrzędne GPS51°06’10” N, 16°53’09” E
Oficjalna stronaairport.wroclaw.pl
Aktualizacja rozkładu lotów20.05.2024

Port lotniczy im. Mikołaja Kopernika charakteryzuję dobre położenie, lotnisko oddalone jest zaledwie 10 km od centrum Wrocławia na osiedlu Strachowice. W pobliżu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, autobusem oraz taksówką bez trudu dojedziemy w 20-30 minut na lotnisko.

Wrocławskie lotnisko pod względem obsłużonych pasażerów w 2018 roku zajmuje 5 miejsce wśród wszystkich lotnisk w Polsce. Pod względem operacji lotniczych port Strachowice zajmuje 4 miejsce w kraju. Jak w przypadku większości Polskich lotnisk, port we Wrocławiu powstał w latach 30. XX na potrzeby niemieckiego wojska. Przełomową datą jest lipiec 1990, lotnisku została przywrócona rola cywilnego portu oraz powołano spółkę Port Lotniczy Wrocław S.A., okres ten sprzyjał intensywnemu rozwoju lotniska. W 1993 roku zostało uruchomione pierwsze zagraniczne połączenie między Wrocławiem a Frankfurtem nad Menem. Rok 2008 to spore inwestycje oraz oddanie do użytku nowego terminala o łącznej powierzchni ponad 1900 m2. Kolejnym okresem rozbudowy infrastruktury lotniska był czas przed Euro 2012. To właśnie w 2012 roku został oddany do użytku nowoczesny terminal, który pozwolił zwiększyć przepustowość lotniska Strachowice do 3 milionów pasażerów rocznie. Usprawniona została hala przylotów i odlotów, powstało kilka nowych stanowisk kontroli bezpieczeństwa oraz kilkanaście stanowisk odprawy biletowo-bagażowej.

Lotnisko Wrocław

Rozkład lotów – tablica przylotów i odlotów

W 2012 roku został oficjalnie otwarty nowy terminal pasażerski T2, którego budowa trwała od 2009 roku. Umożliwiający przepustowość pasażerów w wysokości 3.2 mln rocznie z możliwością dalszej rozbudowy, aby zwiększyć ilość obsługiwanych pasażerów na lotnisku Kopernika. Port lotniczy Wrocław – Strachowice wyposażony jest w międzynarodowy terminal pasażerki oraz terminal cargo. Terminale pasażerskie wyposażone są w nowoczesne rozwiązania, wszystkie z nich posiadają tablice lotów, informuje o aktualnych przylotach i odlotach realizowanych przez lotnisko Wrocław. Pasażerowie przyznali wrocławskiemu lotnisku tytuł Najbardziej Przyjaznego Lotniska w Polsce. Aktualny rozkład lotów możemy także śledzić na oficjalnej stronie Wrocław Airport, wszystkie dane są aktualizowane na żywo. Otrzymamy informacje o odwołanych lotach, anulowanych kursach oraz opóźnieniu.

Najpopularniejsze kierunki lotów z Wrocławia w 2018 roku.

Rok 2018 dla wrocławskiego lotnisko był rekordowym rokiem, port lotniczy obsłużył ponad 3.3 mln pasażerów oraz wykonał ponad 32 tysiące operacji lotniczych. Dokąd lataliśmy najczęściej z portu lotniczego Strachowice? Największą popularnością wśród lotów międzynarodowych cieszyły się kierunki: Londyn – Stansted oraz Luton, Dublin, Eindhoven, East Midlands oraz Oslo – Torp.

Podróżni chętnie wybierają tanie loty, w ubiegłym roku najczęściej lataliśmy na południe Europy: Malaga, Mediolan, Lizbona, Rzym oraz Palermo. Loty czarterowe najczęściej obsługiwały loty do Grecji, Turcji i Hiszpanii. Najpopularniejsze kierunki w 2018 roku – Frankfurt, Monachium, Düsseldorf, Paryż i Kopenhaga.

Linie lotniczne obsługiwane przez port lotniczy we Wrocławiu:

  • AirFrance
  • Eurowings
  • KLM
  • LOT
  • Lufthansa
  • Ryanair
  • SAS
  • Swiss
  • Wizz Air

Parking – lotnisko Wrocław – Strachowice

Port lotniczy we Wrocławiu posiada wiele parkingów usytuowanych blisko terminali odlotów i przylotów. Wszystkie dostępne parkingi są w stanie pomieścić 3500 samochodów. Wjazd oraz wyjazd z parking, oraz pobieranie opłat jest obsługiwane przez system elektroniczny. Obsługą i zarządzaniem parkingów na wrocławskim lotnisku zajmuje się firma Interparking Polska Sp. z o.o. Istnieje możliwość rezerwacji miejsca parkingowego przez internet oraz za pomocą telefonu: 71 35 81 244. Rezerwacja umożliwia skorzystanie z niższych cen za parkowanie oraz daje gwarancje miejsca parkingowego po przybyciu na lotnisko.

Strefa krótkiego postoju – Kiss&Fly

Strefa Kiss&Fly umożliwia podróżującym na bezpłatny przejazd oraz postój w strefie przed terminalem. Darmowy postój dotyczy czasu do 10 minut, powyżej tego czasu zostanie naliczona dodatkowa opłata: 20 minut – 20 zł, każde kolejne 10 minut to koszt 10 zł.

Parking długoterminowy

Parking D przeznaczony jest do parkowania długoterminowego, jest to najtańsza opcja parkowania na lotnisku Strachowice. Istnieje możliwość rezerwacji online. Parking położony jest na terenie lotniska, nie ma konieczności dojazdu do terminala. Parking D to idealne rozwiązanie dla osób korzystających z lotów czarterowych.

Parking dla osób niepełnosprawnych

Port lotniczy przygotował specjalne miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie miejsca zlokalizowane są w dogodnym miejscu tuż przy parkingu A, B, C, D oraz VIP. Miejsca są dobrze oznakowane, oznaczone są kolorem niebieskim oraz odpowiednimi symbolami wskazującymi, że jest to miejsce parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

Dodaj swoją opinię