Skontaktuj się z nami:

kontakt@bazalotnisk.pl
loty czarterowe

Loty czarterowe – co to? Jak zarezerwować lot czarterowy?

Okres wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, wielu przewoźników w okresie letnim organizuje wiele lotów czarterowych. Loty czarterowe organizowane są do najczęściej wybieranych miejsc przez turystów. Warto zapoznać się z ofertą lotów czarterowych na oficjalnych stronach przewoźników. W tym poradniku przedstawimy gdzie i jak tanio rezerwować bilety czarterowe.

Co to jest lot czarterowy?

W pierwszej kolejności przybliżymy wam czym są loty czarterowe oraz dlaczego cieszą się tak dużą popularnością wśród turystów. Loty czarterowe to połączenia lotnicze, organizowane przez duże biura podróży w celu poszerzenia swojej oferty wakacyjnej. Coraz częściej biura podróży sprzedają nie tylko wczasy, ale także możliwość zakupu samego biletu lotniczego na przelot bez konieczności wykupowania wycieczki.

Biura podróży nie zawsze są w stanie sprzedać komplet wczasów wraz z przelotem, dlatego zezwalają na zakup biletu czarterowego na sam przelot, aby zapełnić wszystkie miejsca w samolocie. Większość lotów czarterowych oraz zakup biletów możliwy jest w ofercie last minute, to powoduje, że loty czarterowe są często kilkukrotnie niższe od aktualnych cen rynkowych, a nawet oferowanych przez tanie linie lotnicze.

Gdzie kupić bilety czarterowe? Jak zarezerwować lot czarterowy?

wyszukiwarka lotów czarterowych

W celu zarezerwowania lotu czarterowego wystarczy wyszukać interesujący nas lot za pomocą wyszukiwarki lotów. W tym celu wpisz miejsce, z jakiego chcesz lecieć, miejsce docelowe oraz datę wylotu, otrzymasz wszystkie oferty na dany lot wraz z uwzględnieniem lotów czarterowych w promocyjnej cenie. Jeśli któraś oferta Cię zainteresuje wystarczy dokonać rezerwacji tak samo, jak w przypadku normalnego lotu.

rezerwacja lotu czarterowego

Czym różni się lot czarterowy od zwykłego?

Główną różnicą między lotami rozkładowymi a lotami czarterowymi jest ich atrakcyjna cena. Na plus oczywiście zasługuje fakt, że dzięki lotom czarterowym turyści mają znacznie większy wybór bezpośrednich połączeń z lotnisk w Polsce gdzie połączenie jest słabe. Kupując bilet na lot czarterowy, w cenie biletu zostaje wliczony bagaż podręczny – średnio do 5 kg (zależy od linii lotniczej) oraz bagaż rejestrowany w przedziale od 10 kg do 20 kg. Oczywiście wymiary i dopuszczalny limit wagowy ustala touroperator. W dużej mierzy zależy to także od samolotu czarterowanego i jego ładowności.

Ważne! Wszystkie linie lotnicze oraz lotniska działają według ustalonego wcześniej rozkładu lotu, w przypadku samolotu wyczarterowanego godzina startu można znacznie ulec zmianie. Biura podróży informują przed wylotem, że planowana godzina jest często godziną orientacyjna i należy przygotować się na pewne utrudnienia lub opóźnienia. Po zakupie biletu na lot czarterowy warto zadzwonić na infolinie tourpertora. Biuro podróży zna dokładną godzinę wylotu do 48 godzin przed planowanym lotem.


Dodaj swoją opinię