Skontaktuj się z nami:

kontakt@bazalotnisk.pl
radar burz na lotnisku

Radar burz blitz – czyli jak sprawdzić gdzie jest burza na żywo?

Wiosna i lato to okres wzmożonych burz w Polsce oraz Europie. Wyładowania atmosferyczne bywają coraz bardziej gwałtowne i silny, towarzyszy im silny wiatry, opady deszczu czy nawet gradu. Nie bez powodu wiele osób obawia się burz, jednak można skutecznie omijać tereny burzowe podczas pobytu nad jeziorem czy urlopu, z pomocą przyjdzie narzędzie internetowe radar burz na żywo. Dzięki radarowi burz online Blitz z dokładnością do kilku kilometrów sprawdzimy aktualne występowanie burz czy opadów deszczu. Burze są bardzo niebezpieczne także dla miłośników podróży samolotem i całej branży transportu lotniczego, wiele lotów często zostaje odwołanych ze względu na złe warunki pogodowe.

Radar burz (Blitzortung) na żywo – jak to działa?

W sieci znajdziemy wiele stron oferujących radary na żywo – radar burz, radar lotów czy radar balonów i statków. W przypadku radar burz online warto zapoznać się ze stroną radarburz.pl – tam w łatwy sposób znajdziemy istotne informacje do zidentyfikowania aktualnej pogody w Polsce, występowanie lokalnych burz czy opadów deszczu. Wszystko w sposób łatwy i przejrzysty zostało tak zaprezentowane, aby nawet osoba bez większego doświadczenia odczytała potrzebne informacje z mapy burz. Wszystkie zjawiska atmosferyczne zyskały w ciągu ostatnich kilku lat na sile, dlatego warto śledzić i obserwować mapy pogodowe oraz radary burz, aby uniknąć nawałnicy czy wichury, zwłaszcza w okresie letnim. Radar burz blitz umożliwia sprawdzenie tego nawet na telefonie czy tablecie.

radar burz blitz Polska i Europa
Radar burz Europa – Blitzortung.org

Mapa burzowa i deszczowa Polski oraz Europy

Kolejnym ciekawym i przydatnym rozwiązaniem są mapy burzowe i deszczowe oraz radar opadów. Dzięki tym narzędziom, sprawdzimy dokładne występowanie opadów w naszym mieście, a także w całek Polsce i Europie. Opcja ta jest dostępna na żywo na stronach z mapą burzową i deszczową na żywo, warto zapoznać się z jej wszystkimi opcjami, aby wykorzystać potencjał w 100%. Jeśli nie będziesz potrafił odszukać jak sprawdzić gdzie jest burza lub gdzie pada deszcz, przeczytaj instrukcję zawartą na portalu radar burz. Twórcy przygotowali szereg istotnych wskazówek oraz porad jak skutecznie odczytać mapy oraz jak działa i jak sprawdzić występowanie burz na radar burz online oraz radarze opadów na żywo. Więcej o radarze opadów i aktualnej prognozie pogodowej opisaliśmy w poprzednim artykule – radar opadów.

Źródło: Blitzortung.org


Lista komentarzy

Metoserwis24Dodano: 10:34 am - paź 6, 2021

Radar burzowy Blitz to bardzo dokładne i przydatne narzędzie do monitorowania sytuacji burzowej. Zachęcamy także do sprawdzania radaru na stronie https://meteoserwis24.pl/info/radar-burz

Dodaj swoją opinię