Skontaktuj się z nami:

kontakt@bazalotnisk.pl
radar lotów samolotów

Jak śledzić samoloty?

Latanie samolotem staje się bardzo popularne, jest to najwygodniejsza i najbezpieczniejsza forma transportu. Wybieramy podróż samolotem głównie podczas planowania wakacji lub w przypadku nagłego wyjazdu. Lot samolotem umożliwia szybki transport, co powoduje ich znaczny rozwój. Wiele osób boi się jednak latać samolotami, bliscy również często martwią się o swoich członków rodziny, którzy często podróżują samolotem. Od pewnego czasu w sieci znajdziemy wiele radarów lotów, które na żywo przedstawiają informacje na temat wszystkich samolotów znajdujących się w powietrzu. Nasi bliscy bez trudu mogą sprawdzić gdzie znajduje się nasz samolot po numerze lotu.

Jak działa radar lotów?

Działanie radaru lotów jest stosunkowo proste, każdy samolot wyposażony jest w specjalny transponder typu ADS-B. Montowane są one we wszystkich samolotach pasażerskich, wojskowych oraz w mniejszych prywatnych samolotach. Do odebrania sygnału z samolotu potrzebny jest odpowiedni odbiornik sygnałów, który przekazuje informacje z transponderu typu ADS-B. Większość odbiorników naziemnych należy do osób prywatnych. Aplikacja Flightradar24 umożliwia dodane swojego odbiornika w celu zwiększenia ich liczby w swojej bazie co znacznie wpływa na identyfikacje większej ilości maszyn w powietrzu.

Cały proces przekazywania informacji odbywa się następująco: transponder znajdujący się w samolocie przekazuje podstawowe dane takie jak: aktualną pozycję, prędkość oraz wysokość samolotu. Te dane odbierane są przez naziemne odbiorniki, które następnie przekazują informacje do aplikacji Flightradar24. Ostatnim krokiem jest naniesienie danych na mapę lotów, radar lotów i samolotów na żywo dostępny jest między innymi na stronie flightradar24 oraz AirNav RadarBox. Dzięki temu możliwe jest śledzenie samolotu na żywo oraz sprawdzenie ich aktualnej trasy.

Co pokazuje radar lotów samolotów? Jak informacje dostępne są za pomocą Flightradar24?

Radar lotów oraz aplikacja Fligtradar24 umożliwia śledzenie samolotów na żywo. Na mapie możemy sprawdzić aktualnych ruch lotniczy w Polsce oraz na świecie. Dzięki radarowi online mamy możliwość sprawdzenia wielu informacji na temat samolotu oraz jego trasy. Wybierający samolot z mapy lub wyszukując go po numerze lotu otrzymamy takie dane jak:

  • typ i rodzaj samolotu
  • aktualną trasę lotu
  • warunki lotu
  • miejsce startu oraz lądowania samolotu
  • zdjęcie poglądowe samolotu
  • prędkość samolotu oraz jego wysokość
  • kraj rejestracji samolotu

Jak znaleźć samolot po numerze lotu? Dlaczego nie widzę swojego samolotu?

Jeśli nie potrafi odnaleźć na mapie samolotu, możemy także wyszukać go po numerze lotu. Każdy z samolotów posiada swój indywidualny numer, w tym celu wystarczy wpisać numer lotu np. UBA017, a następnie kliknąć szukaj. Flightradar24, czyli radar samolotów od razu pokaże nam wszystkie informacje na temat samolotu oraz wyznaczy jego trasę na mapie.

Co jeśli radar lotów nie pokazuje samolotu? Aplikacja pokazuje wszystkie samoloty, które wyposażone są w transponder oraz znajdują się w zasięgu odbiorników naziemnych. Jeśli po wpisaniu numeru lotu radar lotów nie pokazuje samolotu, bez paniki prawdopodobnie samolot znajduje się poza zasięgiem odbiorniku, sprawdź ponownie za kilku minut.

Więcej informacji na temat radaru lotów znajdziesz na stronie: sledzenielotow.pl

Źródło: Flightradar24.com


Lista komentarzy

MarekDodano: 8:14 pm - cze 1, 2021

Ja korzystam ze strony https://flyradar24.eu, posiada dwie wersję językowe oraz flightradar24 po polsku.

Dodaj swoją opinię