Skontaktuj się z nami:

kontakt@bazalotnisk.pl
rezygnacja z podróży

Rezygnacja z podróży – jak nie stracić pieniędzy?

W ciągu roku z utęsknieniem czekamy na urlop. Już zimą planujemy, gdzie w letnim sezonie udamy się na odpoczynek i nie możemy doczekać się rozpoczęcia podróży. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie wszystko przewidzieć. Czasem rezygnacja z podróży jest konieczna, bowiem zmusi nas do tego sytuacja zdrowotna, a nawet losowa. Właśnie wtedy na wagę złota jest wykupione wcześniej ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży. Odpowiednia polisa zabezpieczy nas oraz współuczestnika podróży. Sprawi, że nie będziemy narażeni na straty finansowe. Przed zakupem takiego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży warto sprawdzić, co znajduje się w ogólnych warunkach ubezpieczenia, oraz zastanowić się, czy nas to w pełni satysfakcjonuje. Taki dokument chroni ubezpieczonego i współuczestnika podróży, ale także zaoszczędza wiele niepotrzebnego stresu. Wykupując wycieczkę w biurze podróży zawsze warto dopytać o wszelkie szczegóły w przypadku rezygnacji jeszcze przed rozpoczęciem podróży.

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, czyli dlaczego warto?

Podróżowanie, zwiedzanie świata i poznawanie nowych miejsc, to najlepsze co może nas spotkać. Zdarza się jednak czasem, że los płata nam figle, a wymarzona podróż z różnych względów, musi być odwołana. Jeśli taka sytuacja dotyczy ubezpieczonego lub współuczestnika podróży, to nie jesteśmy na straconej pozycji. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki daje nam wiele możliwości i zabezpieczeń, a poczytać o tym możemy więcej na https://wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-kosztow-rezygnacji-z-podrozy/. Takie ubezpieczenie obejmuje niemal wszystkie koszty, które trzeba byłoby ponieść na własny rachunek. Będzie nas chroniło zarówno w kwestii kosztów odwołania wycieczki organizowanej przez biuro podróży, jak również samodzielnie i indywidualnie zarezerwowanych biletów lotniczych, autobusowych i kolejowych. Te same zasady dotyczyć będą zarezerwowanych z wyprzedzeniem noclegów.

Nie zapomnij ubezpieczyć swojego bagażu 

Coraz więcej osób decyduje się na zakup polisy turystycznej, która chroni od sytuacji losowych. W czasie podróży warto również pomyśleć o tym, że warto ubezpieczyć także swój bagaż. Więcej informacji na ten temat możemy znaleźć na stronie https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/ubezpieczenie-bagazu/. Wbrew pozorom kradzież, a w szczególności zgubienie walizki, zdarza się bardzo często. Wykupienie ochrony, choć trochę zrekompensuje nam stratę. Ubezpieczyciel wypłaci nam odpowiednie odszkodowanie.

Co w rzeczywistości obejmuje ubezpieczenie od kosztów rezygnacji?

Każdy z nas zastanawia się, czy opłaca się wykupić ubezpieczenie przed ewentualną rezygnacją z wypoczynku. Próbujemy przewidzieć co w planowanej podróży może pójść nie tak, ale w rzeczywistości nie jesteśmy w stanie tego zrobić. Sytuacje losowe się zdarzają i nic nie jest w stanie tego zmienić. Wykupienie ubezpieczenia, w dniu zawarcia umowy związanej z podróżą, będzie naszym parasolem ochronnym. Jeśli wydarzy się coś złego w domu, nie będziemy musieli na siłę jechać na urlop, tylko dlatego, że przepadną nam wpłacone środki. Podobnie, jeśli dojdzie do wyznaczenia przez pracodawcę daty rozpoczęcia pracy, ubezpieczyciel uzna to za podstawę do wypłacenia środków. Warto jednak pamiętać, że ochronie nie podlegają przypadki wypowiedzenia umowy o pracę, która wynika z winy pracownika. Dzięki odpowiedniej polisie, organizator imprezy turystycznej, nie narazi nas na straty finansowe, jeśli otrzymamy wezwanie do sądu, uczelnia wyższa ustali nam egzamin poprawkowy, otrzymamy termin pobytu w sanatorium w ramach NFZ, spotka nas nieszczęśliwy wypadek lub nagła choroba. 

Materiał zewnętrzny


Dodaj swoją opinię