Skontaktuj się z nami:

kontakt@bazalotnisk.pl
łańcuch dostaw

Transport cargo promem, a następnie samolotem

Podczas transportu towarów warto korzystać z różnych opcji, usprawniających wszelkie procesy logistyczne. Mowa tutaj zarówno o transporcie kontenerowym i lotniczym, jak i lądowym i morskim. Poza tym kluczowa jest oszczędność czasu i optymalizacja kosztów. Dlatego też coraz więcej firm przewozowych decyduje się na łączenie transportu cargo promem z transportem lotniczym.

Przeprawa promowa cargo — tanio i skutecznie

Nie da się ukryć, że transport towarów promami cargo jest opcją zdecydowanie tańszą aniżeli transport lotniczy. To jednak nie wszystko, bo w przypadku promów łatwiej jest zareagować na ewentualnie opóźnienie czy problemy na trasie. Z drugiej strony takie rozwiązanie najczęściej wykorzystywane jest w przypadku transportu ładunków do krajów skandynawskich oraz Wielkiej Brytanii. 

Przeprawy promami cargo są realizowane w praktycznie całej Europie. Trasy do Szwecji i Anglii realizuje kilku armatorów, a rejsy odbywają się praktycznie każdego dnia i to kilka razy dziennie. Dla firmy przewozowej jest to spore ułatwienie, bo może ona wybrać najkorzystniejszy port odejścia i port docelowy. Nie ma tutaj też problemu z wybraniem warunków przewozu. Poza tym przeprawa promowa pozwala transportować nawet bardzo duże ładunki, materiały niebezpieczne, materiały ADR, zwierzęta czy różne cenne przedmioty. O tym jednak należy poinformować już w momencie rezerwacji biletu. 

Harmonogramy rejsów, cenniki i więcej informacji znajdziesz na stronie PROMY24.COM. 

Podczas rejsu kierowcy może przysługiwać osobna kabina i posiłki wliczone w cenę biletu. Dzięki temu będzie on wypoczęty i w pełni gotowy do przetransportowania ładunku z portu do punktu docelowego. Przeprawy promowe cieszą się popularnością nie tylko ze względu na opłacalność czasową i cenową, ale także ze względu na wygodę. 

Transport promowy cargo to również szybka odprawa (znacznie szybsza niż ta na lotnisku) i mniejsze ryzyko odwołania rejsu. Co więcej, promy są rozwiązaniem bardziej ekologicznym, bo emitują do atmosfery mniejsze ilości dwutlenku węgla. W przeciwieństwie do transportu lotniczego nie ma tutaj ograniczonej ładowności.

Transport lotniczy cargo 

Transport lotniczy pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu — ładunek może trafić z jednego końca świata na drugi w dosłownie kilkadziesiąt godzin. Dlatego też wiele firm przewozowych decyduje się łączyć transport cargo promem z transportem lotniczym. Mowa tutaj zwłaszcza o sytuacjach, w których przewożone są wrażliwe i szybko psujące się produkty, takie jak owoce, rośliny, kosmetyki, próbki medyczne, leki, sprzęt wojskowy itd.

Jest to rozwiązanie elastyczne, szybkie i bezpieczne, choć wiążące się także z pewnymi ograniczeniami, takimi jak: 

  • bardzo duża ilość procedur, których trzeba dopełnić, aby załadować towar do samolotu,
  • ograniczona ładowność — nie jest możliwe przewiezienie towarów wielkogabarytowych, 
  • wysoka cena, na którą wpływ ma głównie cena paliwa, obsługi i opłaty lotniskowe,
  • zależność od warunków atmosferycznych — lot może zostać opóźniony lub nawet anulowany ze względu na silny wiatr, burze, mgłę czy opady śniegu. 

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://promy24.com/


Dodaj swoją opinię