Skontaktuj się z nami:

kontakt@bazalotnisk.pl
pandemia koronawirusa

ITAKA zawiesza wyjazdy do 15 kwietnia z powodu Pandemii Koronawirusa!

Premier Polski Mateusz Morawiecki w godzinach wieczornych 13 marca 2020 wprowadził stan wyjątkowy: epidemiologiczny w Polsce. W związku z dużym zagrożeniem epidemicznych, premier i rząd zdecydował się na podjęcie kroków o czasowym przywróceniu granic, a także wstrzymaniu wszystkich międzynarodowych połączeń lotniczych oraz kolejowych. Biuro podróży Itaka natychmiast po decyzji władz Polski, poinformowała swoich klientów o natychmiastowym zawieszeniu wszystkich wyjazdów turystycznych.

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego i decyzją o przywróceniu granic na 10 dni z możliwością przedłużenia, oraz wstrzymaniem międzynarodowego ruchu lotniczego, informujemy o zawieszeniu ze skutkiem natychmiastowym wszystkich wyjazdów organizowanych przez Biuro Podróży ITAKA do 15.04.2020.

Wszyscy Klienci, którzy mają zarezerwowany wyjazd w tym okresie zostaną powiadomieni o zawieszeniu wyjazdów przez pracowników punktów sprzedaży, gdzie dokonano rezerwacji.

Jednocześnie informujemy, że wszyscy Klienci przebywający aktualnie za granicą za pośrednictwem Biura Podróży ITAKA mają zagwarantowane powroty do kraju. W związku z ogłoszonym stanem zagrożenia epidemicznego polscy obywatele po przekroczeniu granicy zostaną skierowani na domową 14-dniową kwarantannę lub w inne miejsce wskazane przez służby graniczne, jeśli osoba wracająca nie wskaże swojego miejsca zamieszkania jako miejsca w którym może odbyć kwarantannę – szczegółowe informacje osoby wracające otrzymają w miejscach przylotu do kraju.

– poinfomował zarząd Biura Podroży ITAKA.

Kwarantanna domowa i zakaz wjazdu do Polski dla cudzoziemców

Co z obywatelami Polski, którzy aktualnie przebywają za granicami naszego kraju? Wszyscy polscy obywatele po przekroczeniu granicy zostaną skierowani na domową 14-dniową kwarantanne lub w inne miejsce wskazane przez służby graniczne. Wszystkie informacje zostaną udzielone podczas przylotu lub przyjazdu do kraju. Tymczasowo od 15 marca zostanie przywrócona kontrola graniczna oraz wprowadzony zostaje zakaz wjazdu do Polski dla cudzoziemców na okres 10 dni.

Źródło: Materiał prasowy – ITAKA


Dodaj swoją opinię