Skontaktuj się z nami:

kontakt@bazalotnisk.pl
radar opadów

Radar opadów – aktualny radar pogodowy na żywo

Większość osób korzysta regularnie z radarów pogodowych w celu planowania podróży oraz lotu swoim samolotem. Radar opadów umożliwia nam sprawdzenie aktualnej prognozy pogody na kilka lub nawet kilkanaście godzin do przodu, dzięki temu nie zaskoczą nas nagłe ulewy oraz opadu deszczu.

Podczas gdy radar pogody online pomaga nam prognozować nadchodzącą pogodę, niewielu rozumie dokładnie, jak to działa. Początki radaru opadów sięgają okres z przed II wojny światowej, narzędzie zostało zaprojektowane dla celów wojskowych. Aktualnie dziedziną, która korzysta każdego dnia z radaru opadów oraz radarów pogodowych jest meteorologia. W tym artykule przybliżmy działanie radaru opadów oraz sprawdzimy jak korzystać z tego narzędzia.

Jak korzystać z radaru opadów online?

Korzystanie z radaru deszczu na żywo jest bardzo proste, wystarczy spojrzeć na mapkę radaru opadów, którą widać powyżej i wybrać jedną z opcji po prawej stronie: Radar pogodowy, Wiatr, Deszcz i burza, Temperatura, Chmury, Fale lub inne dodatkowe opcje, a naszym oczom pokaże się pożądany widok prezentowany przez radar opadów online pochodzący z systemy windy.com. Widok mapki pozwala nam na duże przybliżenie do wybranej miejscowości, aby zobaczyć aktualną pogodę w interesującym nas rejonie, możemy też ją sprawdzić poprzez skorzystanie z dołączonej do mapki radaru wyszukiwarki. Wystarczy wpisać szukaną przez nas miejscowość a na mapie ukaże nam się dokładny widok przedstawiający aktualne warunki atmosferyczne w szukanej przez nas miejscowości lub regionie.

Radar opadów – aplikacja


Radar opadów to aplikacja, która umożliwia sprawdzenie jak kształtują się warunki pogodowe na konkretnym obszarze i poprzez to zdobyła bardzo dużą popularność w naszym kraju za sprawą tego, że my wielu mieszkańców danego regionu często obserwuje aktualną pogodę, zanim zaplanuje swoją podróż lub wyjazd (w góry, nad morze czy mazury).

Każdy z nas lubi wiedzieć i sprawdzać, jaka będzie aktualna pogoda. Serwisy pogodowe oraz prognozy długoterminowe dostępne w internecie często nie są dokładne. W tym celu znacznie lepiej sprawdza się radar pogodowy. Radar opadów nie jest skierowany tylko dla osób związanych z lotnictwem, te szczególnie często korzystają z tego narzędzia. Każda osoba może sprawdzić gdzie pada aktualnie deszcz w Polsce, Europie oraz na Świecie za pośrednictwem internetu.

Aktualny radar opadów dla Polski i Europy na żywo


Większość radarów opadów deszczu jest aktualizowanych co kilka minut więc nie trzeba się martwić o to, że niespodziewanie zaskoczą nas warunki atmosferyczne, bo prognozy pogody opierają się o dane z modeli GFS, ECMWF, oraz NEMS szwajcarskiej firmy Meteoblue. Zanim coś zaplanujesz to koniecznie sprawdź aktualną pogodę w naszym aktualnym radarze deszczu na żywo a będziesz zadowolony i dzięki temu deszcz Cię nie zaskoczy lub będziesz na niego przygotowany i się do niego odpowiednio przygotujesz.

Serwis Bazalotnisk.pl korzysta z mapy deszczu dostarczanej przez serwisy Windy.com, jest to lider na rynku. Aktualnie najlepsze narzędzie do śledzenia deszczu i opadów w czasie rzeczywistym. 

Po co śledzić mapę deszczu dla każdego z miast jak możemy teraz spojrzeć na mapę deszczu dla całej Polski i dzięki temu dowiedzieć się jak przesuwają się opady po całym kraju i to wszystko dostępne na żywo. Dajcie znać w komentarzu czy też korzystacie tak często, jak my z narzędzia, jakim jest radar pogodowy.

Źródło:


Dodaj swoją opinię